FAQ

Často kladené dotazy

Zapomněli jsme na něco? dost možná… třeba najdete odpověď tady!

Pokud ani FAQ nepomohou, pište na náš FB nebo info@junktown.eu. Více podrobností se dozví registrovaní účastníci v Uživatelské sekci.

Musím mít na Junktownu kostým?

Ano, za brány pustíme jen okostýmované návštěvníky, vystupující i pomocníky! Bavilo by vás zírat na Mad Maxe nebo hrát Fallouta, kdyby tam všichni trajdali v riflích a bílém triku? No, velká podívaná by to nebyla… V posledních týdnech jsme vypotili krev a olej, abychom potěšili všechny fanoušky postapo tematiky a vytvořili co nejlepší poctu zmíněným kultům. Potěšte nás taky a pomozte dotáhnout celý nápad do konce. Jestli někdo může dotvořit 100% atmosféru akce, jste to právě vy. Přitom stačí docela málo. Hodit na sebe otrhaný kus hadru, gasmasku nebo nějaký ten šrot… Abychom vám ukázali, že výroba základního (ale stylového) kostýmu nestojí skoro nic a trvá chvilku, připravili jsme pro vás video, jak na to:

https://www.facebook.com/junktownfestival/videos/641877489282021/?t=12

Musím mít na Junktownu kostým, i když jsem fotograf / bedňák / žravá blátotlačka z Traalu?

Ano, letos pustíme za brány jen okostýmované návštěvníky.

Jsou letošní kapacity naplněny? Mám kámoše, co by chtěl jet.

Ano, letošní kapacity jsou vyprodané.

Pokud vás lákají jiné způsoby, jak se dostat dovnitř, prozkoumejte v menu nabídku DOBROVOLNÍCI.  V každém případě také sledujte náš FB, kde se objevují aktuální informace a poptávky po pomoci, která vám zajistí jisté místo za branami. Ale pozor – na konci května se seznam registrovaných uzavírá a šmytec! Bez schválené a zaplacené registrace se za brány nedostanete. Na místě žádné vstupenky k dispozici nebudou. Registrace vystavujících, kapel a kmenů už jsou uzavřeny.

Můžu vzít na Junktown sourozence/dítě/kámoše, když mu nebylo 18?

Ne. Na akci budou vpuštěni jen plnoletí, předem registrovaní. Neexistují žádné výjimky jako doprovod náhodného bezdomovce, zfalšovaný podpis nevlastního otce nebo telefonát od máti. Bez výjimky 18+!

Zajímá vás celý přehled festivalových pravidel? Čtěte je zde

Proč to omezení kapacit?

Kromě specifických pravidel platících v areálu (např. i fakt, že areál je v CHKO) je to i proto, že jsme od začátku Junktown chtěli vybudovat na přátelské atmosféře, unikátním prožitku a výjimečných setkáních. Nechceme být další letní přehlídkou upocených mačkanic, nekonečných front, zbytečných konfliktů mezi hordami lidí… Každému, kdo nás podpořil a do Junktownu vstoupí, chceme nabídnout nezapomenutelný a pokud možno přiměřeně  komorní zážitek. 

Můžu si vzít na akci svojí zbraň?

Zbraně k postapu neodlučitelně patří, ALE… Festival není ani airsoftovou přestřelkou, ani divokou larpovou bitvou, kde se všichni mlátí hlava nehlava. Je to akce, kde se zbraně využívají jako makety při focení, součást kostýmu nebo jako předem schválená součást doprovodného programu, např. Arény.

Co nesmí na Junktown: Do areálu festivalu je zakázáno bez výjimky vnášet ostré střelné zbraně, munici, pyrotechniku, výbušniny, zdraví nebezpečné předměty a látky, předměty vydávající a šlehající plameny. Airsoftové a paintbalové zbraně můžete nosit jako součást kostýmu, ale munici nechte v každém případě doma. Více najdete v kompletním přehledu pravidel festivalu

Dá se na akci dojet jinak než vlastním autem?

Dá.

  1. Využijte ZDARMA nabídky našeho autobusu Praha Zličín – Junktown a v neděli zpět. Rezervace míst spustíme v květnu, info se objeví na webu i Facebooku. Vyhnete se placení parkovného, nebudete si ničit auto na špatných cestách a bát se, že vás někdo odře, nemusíte řešit zbytkáč (po zkušenostech z minulých let očekáváme opět hlídku a foukání do testeru před branami), nemusíte po cestě bloudit (a trefit na základnu vyžaduje určitý skill) a cena bude opět velmi příznivá. Navíc poznáte spoustu sympatických deviantů z pustiny už po cestě!
  2. Přijeďte na základnu veřejnou dopravou. Hledejte na idos.cz zastávku Bratronice, rest. a Bratronice, ObÚ. BACHA! zastávka Bratronice, Dolní Bezděkov je o 3km dál, je to chyták… Z Prahy jste v Bratronicích s přestupem za hodinu a kus. Nacpat se můžete i do přímého autobusu z Prahy Hradčanské, který jede jednou denně. Dorazte ale na zastávku dřív – je totiž třeba počítat s variantou, že se spoj rychle zaplní dalšími zjevy z pouště a vy se dovnitř nedostanete. Dojet můžete i vlakem. Nejbližší stanice je v Nižboru (13 minut z Berouna, 54 minut z Prahy).
  3. Využijte spolujízdy. Ušetříte benzín, poslechnete si pár zvrácených historek už po cestě a když dorazíte v naloženém vehiklu, nebude poplatek za parkování tak vysoký. Odkaz na spolujízdu se objeví na FB Junktownu.

Jak to bude s jídlem a pitím, mám si brát vlastní?

Ne. O vaše žaludky a játra se postará místní kuchyně. Opět budou na místě cisterny s pitnou vodou a spousta jídla a pití, které pro vás připraví stánky a dobrovolníci ze základny. 

Bude na místě i veganské/vegetariánské jídlo?

Rozhodně.

Co nezapomenout s sebou?

Baterku! Občanku, kartu pojištěnce, spacák, karimatku, doporučujeme i ešus a plecháček. Hotovost v předválečné měně. Jídlo a pití vozit nemusíte, máme zásobené bary i kuchyň. Pokud kouříte, tak cigára, ať se nám netrousíte v noci na benzínku kilometry daleko. Powerbanka na dobití telefonu se taky může hodit, v pustině najdete jen minimum zásuvek.

Co s sebou nevozit?

Střelné zbraně, pyrotechniku a další nebezpečné látky. Stejně tak nechte doma rychlovarné konvice, žehličky na vlasy a obecně jakékoliv spotřebiče, v areálu jsou velmi omezené možnosti co do spotřeby elektřiny! Jídlo a pitivo vám zajistí místní kuchyně. Nevozte s sebou osobní radiostanice/vysílačky, mohli byste zásadně narušit komunikaci našeho záchranného systému a důležité organizační kanály festivalu. Připomínáme, že zvířata a soundsystémy jsou též v pravidlech (čtěte celé znění zde) zakázané.

Bude na místě hygienické zázemí?

Ano. Všichni sice milujeme postapo výzvy, ale víkend bez záchodků si necháme ujít. V prostoru je několik dřevěných kadibudek, které budou posíleny pronájmem toiek, před Motelem Junktown bude umývárka, pracujeme na možnosti sprch a o propláchnutí vašeho chrupu se postarají dvě cisterny s pitnou vodou na Plácku a Náměstí. Nezapomínejte ale, že čistá voda je v pustině pokladem a platíme ji všichni společně, takže by bylo dobré s ní zbytečně neplýtvat. Pokud naše posádka opět uvidí někoho napouštět si drahocennou pitnou vodou bazének na chlazení vlastních šunek, odvede ho za brány areálu a vykopne ho zpět do pustiny, ať si tam třeba zhyne žízní.

Dá se někde v okolí koupat?

V okolí základny se bohužel žádný rybník ani říčka nenachází, museli byste vyrazit na delší výlet.  Za to pro vás banda dobrovolníků opět chystá na letošek DIY sprchy, jeden domácí kmen zatím tajně kutí bazén (!!!) a pokud bude hic, hasiči budou samozřejmě opět brázdit prostor a kropit vás cisternou. 

Můžu na festival přijet se psem?

Ne. Ačkoliv nejeden organizátor Junktownu brázdí svět se čtyřnohým parťákem po boku, v čase festivalu domlouváme hlídání. Vstupu se psy chtě nechtě musíme preventivně zamezit. V areálu Bratronic v minulosti padaly astronomické pokuty, mimo jiné za každé psí lejno a není v našich silách uhlídat, kdo po svém čtyřnožci uklízí a kdo ne. Rádi bychom se vyhnuli jakýmkoliv nedorozuměním s poskytovatelem prostoru, proto vás prosíme nechat zvěř všeho druhu doma. Jo a děti taky, akce je striktně 18+.

Celá pravidla festivalu čtěte zde

Můžu na Junktownu fotit?

Ano. Budeme rádi, když z tak dlouho připravované akce budeme mít výstupy, nicméně po negativních zkušenostech z minulých let jsme museli zavést nová pravidla. Pokud máte zájem zveřejnit své fotografie, napsat či natočit  reportáž, napište nám o svém záměru na info@junktown.eu. Plná pravidla pro fotografy zveřejníme před akcí.

Nesháníte fotografa? DJe či kapelu?

Místo akreditovaného fotografa je již plné, stejně tak letošní line-up kapel už je uzavřený. Ale pokud vás zajímá možnost zahrát si na bratronické raketové základně i jindy přes rok, napište na zakladnabratronice@gmail.cz. Dělá se tu několik mejdanů ročně, třeba by vás bavilo zahrát si v podzemním bunkru na afterparty larpu, velké oslavě nebo na celovíkendové brigádě.

Máme s kámošema systém, můžeme vám přijet zahrát na Junktown?

Ne. Snažíme se moc nezasahovat do klidu okolních vesnic a venkovní produkci budeme výrazně krotit. Speciálně systémy jsou pro místní kvůli minulosti jako červený hadr a neradi bychom přilévali olej na pochodně obyvatel Bratronic. Nemějte obavy, elektrorychta bude v podzemních klubech Junktownu. 

Co když ?! … nedostanu volno, zlomím si hlavu, atd…

Pak máte možnost vstup jednou (!) převést na jinou osobu, nejpozději 14 dní před festivalem. Detailní podmínky změny najdete v Obchodních podmínkách